Sanatçı Listesi : A B C Ç D E F G H İ I J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Sanatçı Şarkı
Şarkı Listesi : A B C Ç D E F G H İ I J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Mustafa Ceceli Yeni Albüm Hazırlığı Yapıyor
Mustafa Ceceli, şu sıralar yeni albüm hazırlığında fakat ondan bile büyük bir heyecan yaşıyor; ünlü müzisyen kısa süre önce baba oldu...

Mustafa Ceceli Yeni Albüm Hazırlığı Yapıyor!
 
Babalık heyecanını Trendy dergisiyle paylaşan Ceceli, oğlu Arın’a kendi şarkılarını dinlettiğini söyledi.

“Gidersen” şarkısına çektiğin klibi neden iptal ettin?      
- İçimize sinmediği için iptal ettik. Klipte çok büyük bir yenilik olmadığını görünce yayınlamamaya karar verdik. Biz bu zamana kadar yaptıklarımızdan senaryo anlamında da biraz daha farklı olması için gayret ettik. Klipte her şey çok güzel olmuştu ama sanki başka bir şarkının klibiymiş gibiydi. O yüzden yayınlamadık.

Albüm ne zaman çıkıyor?
- Albümde şu an sekiz şarkımız hazır. 13-14 şarkılık bir repertuvar düşünüyorum.

Albümden vazgeçmiyorsun, modaya uyup single’a dönmeyecek misin?
- Hayır. Yapan arkadaşları takdir ediyorum. İzledikleri yol doğru bir yoldur. Ama ben onun yerine insanların arşivinde bulunabilecek bir albüm hazırlamayı tercih ediyorum.

Hep slow şarkılarınla ön plandasın. Yeni albümde o yargıyı kıracak mısın?
- Konserimize gelmeyenler hareketli şarkı performansı hakkında bilgi sahibi değil. Konsere gelenler ise hareketli şarkılardaki performansı görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Çünkü biz hareketli şarkılara hiç klip çekmedik. Böyle bir yargı oluşması son derece normal. Yine de o kadar keskin bir algı değişikliği olmasını tercih etmem.

ARIN DOĞDUĞUNDAN BERİ KULAKLIKLA ÇALIŞIYORUM

Baba olmanın getirdiği duygu yoğunluğu müziğini nasıl etkiledi?
- Müziğe nasıl yansıyacağını ben de merak ediyorum. Annelik, babalık duygularını sözcüklerle anlatabilmek çok güç. Bunu yoğun bir biçimde derecede yaşamak, evham yapmak da doğru değil. Biz gerçekten insanlara, ülkesine faydalı iyi bir çocuk yetiştirmek istiyoruz. Evdeki en büyük etkisi de artık kulaklıkla çalışıyor olmam. Bir yandan tabii müzikleri de dinlemeye başladı. Eşim bazen ben çalışırken Arın'ı getirip şarkılarımı dinletiyor.

Arın senin şarkılarınla büyüyecek o zaman...
- Evet, olabilir.

Ailenize minik bir üye gelmiş oldu. Arın senin hayatında neler değiştirdi?
- Buna çok somut örnekler veremiyorum. Mesela "ben şöyle birisiydim de böyle biri oldum" diyemiyorum. Sadece ileriye dönük ne yapabilirim diye düşünüyorum. Burada ilk temenni edebileceğin şey, sağlık tabii... Bir de sorumluluk artıyor. Mesela "Bazı şeyleri görmezden geleyim, çünkü çocuğum ve ona karşı sorumluluğum var" diyorsun. Yani gözü karartıp cahil cesaretiyle olaylara dalmaktan kaçınıyorsun. Ayrıca evin içinde daha dikkatli, daha derli toplu olmaya çalışıyorsun. İnsanların mutlaka eşlerine bu konuda yardımcı olmaları gerekiyor. Ben de konserlere bir ay ara verdim bu sebeple.

Neden?
- Hiç değilse o ilk günlerde eşime yardımcı olmak istedim. Sorumlulukları onunla paylaşmaya çalışıyorum.

İLK KUCAĞIMA ALIŞIMDA İÇİNDEN GEÇEN "İNSAN"DI

Biz sadece şarkıcı Mustafa Ceceli'yi biliyoruz. Evde nasıl bir babasın? Mesela bebeğin altını değiştiriyor musun?
- Bunu yapıyorum dersem yalan olur ama tabii ki eşime yardımcı oluyorum.

Oğlunun da müzisyen olmasını ister misin?
- O ne isterse olabilir. Karışmam.

Senin de gönlünden geçen bir şey vardır ama...
- Üzüm üzüme baka baka kararıyor. Mesela kardeşimin müziğe hiç ilgisi yoktu. Şu an hem aranjörlük yapıyor hem de sahnede bana keyboard çalıyor. O yüzden Arın da etkilenebilir diye düşünüyorum ama kendi özellikleri neyse o özellikler doğrultusunda hayat sürmesini tercih ederim.

Arın'ı ilk kucağına aldığında ne hissettin?
- Galiba benim bunlara çok net cevabım yok. Değişik bir duyguydu. Çok şirindi. Tek içimden geçirdiğim şey "insan"dı.

Adını nasıl koydunuz?
- Adına eşimle beraber isim listelerine bakarken karar verdik. Arın; saf, temiz demek. Arınmaktan geliyor. Kişiler isimleriyle müsemma olurmuş. O yüzden böyle bir anlam taşıması cazip geldi. Bir de iki heceli isim düşünüyorduk. Anlamı da güzel olunca Arın'da karar kıldık. İsim mevzusu çok önemli. Sertlik içeren, olumsuz anlam taşıyan isimlerden uzak durmak lazım. Çünkü sürekli o isimle size seslenecekler.

ALBÜM YAPMAYA HAZIRLANIRKEN "NİYE EVLENİYORSUN" DEDİLER

Müzik camiasında bir sanatçı eğer evliyse ve çocuğu olduysa ona ilgi azalıyor. Senin çocuğun oldu ama bu sefer onun fan'ları oluşmaya başladı Sen ne diyorsun bu duruma?
- Bazı klişeler var ama bu klişelerin yavaş yavaş yıkıldığını kabul etmemiz lazım. Ben albüm yapacağım zaman bana "Neden evleniyorsun?" da dediler. Bugün çok önemli yerlerdeki sanatçılar evli. Sinema, dizi dünyasında da aynı şekilde. Bu çok doğal bir şey. Beni gerçekten takip eden kişiler önce işime bakıyorlar. Bizi şarkılarla özdeşleştirmiş durumdalar. Demek ki onların gönlündeki yer aslında şarkılarla kurulmuş. İmza günü yaptım mesela, bu sefer bana hediye yoktu. Hepsi Arın'a geldi. Onu hemen kabul ettiler.

Arın'a bir öğüt verecek olsan bu ne olurdu?
- Aynadaki kadar olmadığını ve evrensel olduğunu fark et.

DİLERİM BU BAYRAM TÜM YARALAR SARILIR

Sevenlerin için bayram dileklerin neler?
- Öncelikle şunu söyleyeyim; bu yıl cumhuriyetimizin kuruluşunun 88'inci yılı. Cumhuriyeti anlamak için cumhuriyetin ruhunu anlamak gerekir. O yüzden 1923'e dönüp, daha detaylı araştırı, nasıl zor koşullarda bu ülkenin kurulduğunu bir kez daha hatırlamamız lazım. Mustafa Kemal Atatürk ve o ordudaki her bir fert neler feda etmişler... Kimin için; bizler için. Eğer bir refah içinde yaşıyorsak, onlara çok şey borçluyuz. O yüzden 29 Ekim'leri bu şekilde yaşamak lazım. Bu sene Kurban Bayramı'yla da peş peşeler. Bütün bayramlar herkese güzellik getirsin. Bu sene hem terör olayları hem de yaşadığımız bu deprem bayramı buruklaştırıyor gerçi. Bayramda tüm bu yaraların sarılmasını diliyor, ayrıca herkese bayramların anlamlarını düşünmelerini tavsiye ediyorum.

Kaynak : Röportaj - Cansu AYDIN / Trendy
gülay evrim evin solmaz demiş ki;
aslında yeni klip çıkartmış ben dün tv de gördüm sezen aksu parçalarındanmış öyle biliyorum mustafa ceceliyi çok seviyoruz ve müzik hayatında başarılar diliyorum
ırmak atuk demiş ki;
klip çok güzel olmuş bayıldım seside çok güzel bu şarkı mustafa ceceliye çok yakışmış aynen öyle devam etmeni istiyoruz seni çok seviyoruz
demir deniz demiş ki;
bütün şarkılarına bayılıyorum şarkılarını içtenlikle söylüyor sesi çok güzel sizi çok seviyoruz deli gönlüm klibi çok güzel olmuş müzik hayatında başarılar diliyorum
zeynep özal demiş ki;
ben mustafa ceceli hayranıyım onu çok seviyorum arın da çok tatlı sinem cecelide çok güzel mustafa ceceli ve sinem ceceli de çok yakışıyor. sizi çok seviyorum. sinem mustafa arın ceceli.
hülyapolat demiş ki;
hayatıda başarılardilerim ne yaparsan güzel yapıyorsun herşeyin eniyisi hak ediyorsun seni seviyorum işlerinde başarılar
hülya polat demiş ki;
seni çok ama çok seviyorum ailenle işinle hep ön pilandasın başarılısın çok iyi bir sanatçısın işin gibi çok iyi bir babasında eşin ve oğlunla muhteşemsiniz allah işteki başarınız ailedeki mutluluğunuzu daim etsin arını çok seviyorum
semra demiş ki;
kalbinin güzelliği sesine yansımış sen herşeyinle çok farklısın iyiki varsın mustafa ceceli
nuray mahmudova demiş ki;
seni cok seviyorum .okulumuzda sana cok benzeyen biri var ayni sen.san bu hayatda basarilar diliyorum.seni omrumun sonuna kadar sevecegim
gamze demiş ki;
seni çooook seviyorummmmmmmmmm başarılarının devamını diliyorum
okyanus tanrıyar demiş ki;
ben en son albümüne bayıldım şarkıların hepsi birbirinden çok güzel umarım hayatın da bütün güzellikler seni bulsun
demir deniz demiş ki;
ne zaman konser veriyorsunuz gözümüz yollarda kaldı sizin konserleriniz çok özledik daha doğrusu sizin şarkılarınızı ve sesinizi özledik
okyanus tanrıyar demiş ki;
yeni şarkı ne zaman şarkılarına hayran kalıyorum
nesrin ayyıldız demiş ki;
yaptığımız yorumlar hiç görüntülenemiyor ben bundan dolayı çok özgünüm
zilan demiş ki;
Mustafa ceceliyi çok seviyorum kimse benim kadar sevemez onu
zilan demiş ki;
Mustafa abiyi çok ama çok seviyorum

Yorum Yaz

İsim

Yorum

Güvenlik Kodu

xMP3x.net Tüm Hakları Saklıdır. Bu site mp3, müzik dinletme ve şarkı sözü arşivi sitesidir. Eserlerin bilgisayara kaydedilmesi kesinlikle yasaktır. Esere sahip olmak istiyorsanız sanatçıların albümlerini bedeli karşılığında almanızı tavsiye ederiz.
Eğer eser size aitse ve kaldırılmasını istiyorsanız iletişim kısımından bizimle irtibata geçebilirsiniz.
mp3