Sanatçı Listesi : A B C Ç D E F G H İ I J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Sanatçı Şarkı
Şarkı Listesi : A B C Ç D E F G H İ I J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Orhan Gencebay Son Single'i İle Karşımızda!
Piyasaya çıkacak olan single’ı "Bedensiz Aşk" iki versiyon, tek şarkıdan oluşuyor. Şarkının orjinali semah, diğer versiyonu ise rock tarzında söylendi. Sözü ve müziği Orhan Gencebay’a ait olan "Bedensiz Aşk" şarkısının orjinalinin aranjesini Orhan Gencebay, mix-mastering’ini ise Candar Köker üstlendi. Orhan Gencebay’ın bağlamasıyla yorumladığı şarkıya; Sami Özer, Selim Çaldıran, Yavuz Çaldıran ve Teksin de vokalleriyle eşlik etti. Rock versiyonun aranjesini Selim Çaldıran yaptı. Gültekin Kaçar da akustik ve elektro gitarıyla şarkıya eşlik etti.

İlk defa Rock ve Semah tarzında bir eserden oluşan 2 versiyonlu bir single çıkaran büyük usta Orhan Gencebay, dinleyenlere farklı bir müzik ziyafeti sunacak ve dinleyen herkes şarkının büyüsünü hissedecek.

Gencebay; "Tanrı aşkıyla yazdığım ‘’Bedensiz Aşk’’ isimli şiirimi, Alevi,Bektaşi,Semah ezgileri karekterinde besteledim. Mistik ve Rock Müzik tarzında siz gönül dostlarıma iki ayrı yorumla sunuyorum.Doğarken bedensiz olarak bizimle varolan sevgi yaşadıkça, tanıdıkça bedenlenecek ve şekillenecektir.Sevgide cömert oldukça mutluluk artacak,sonunda dünya gurbetinden sılamıza dönerken Tanrı aşkıyla bütünleşerek en anlamlı halini alacaktır.Sevgiyi yaşayamayan maalesef bu eksikliği kendinde aramalıdır.Sevgi, Yaradan’ın tüm canlılara doğarken verdiği en yüce duygudur."dedi.
Orhan Gencebay Son Single'i İle Karşımızda! haberine henüz hiçkimse yorum yapmamış. Orhan Gencebay Son Single'i İle Karşımızda! haberine ilk yorumu yapan siz olun.

Yorum Yaz

İsim

Yorum

Güvenlik Kodu

xMP3x.net Tüm Hakları Saklıdır. Bu site mp3, müzik dinletme ve şarkı sözü arşivi sitesidir. Eserlerin bilgisayara kaydedilmesi kesinlikle yasaktır. Esere sahip olmak istiyorsanız sanatçıların albümlerini bedeli karşılığında almanızı tavsiye ederiz.
Eğer eser size aitse ve kaldırılmasını istiyorsanız iletişim kısımından bizimle irtibata geçebilirsiniz.
mp3